Międzynarodowy Dzień Fajczarzy 2014 w Klubie Fajkowo Cygarowym Trafika Poznań

Międzynarodowy Dzień Fajczarzy

To nasze pierwsze Święto, które mieliśmy okazję obchodzić jako członkowie Klubu Fajkowo Cygarowego Trafika Poznań.
W dniu 21.02.2014 wspólnie z wieloma Klubami na Świecie połączyliśmy się wstęgą błękitnego dymu.
I my całą drużyną zarówno członkinie jak i członkowie wznieśliśmy toast fajką w geście wspólnoty jaką tworzymy.


W jedenastoosobowym składzie postanowiliśmy uczcić Dzień Fajczarza małym turniejem, paląc 2 gramy tytoniu jaki przygotował nam Lasse Berg – blender firmy Scandinavian Tobacco, podczas Pucharu Świata w 2013r.
Nadając powagi świątecznym obchodom, turniej nasz wzbogacony został pamiątkowym pucharem dla zwycięzcy, którym to okazał się – po blisko godzinnej walce – Tomasz Kaczmarek.

Atmosfera spotkania była jak zwykle urocza, panie brylowały w sobie tylko znanych opisach walorów palonego tytoniu, panowie zaś doszukiwali się technicznych możliwości wydłużenia czasu palenia.

Po ukończonym paleniu przyszedł czas na biesiadę , rozkoszowaliśmy się strawami przygotowanymi przez naszego przyjaciela Jacka, nie brakło niczego – były ciepłe dania i zimne napitki. Miło tak spędzać czas.
Myślę, że godnie uczciliśmy obchody Światowego Dnia Fajczarza.
Podczas spotkania wytypowana została grupa czterech uczestników, którzy będą nas reprezentować na Zawodach w Gdańsku u Piotra Jakubowskiego, który jak zwykle zaproponował spotkanie przy fajce z wieloma atrakcjami.
W szranki zawodów staną: Damian Mucha, Grzegorz Paska, Tomasz Polichnowski oraz zwycięzca naszego małego turnieju Tomasz Kaczmarek.