XXIII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski – Ostrzyce 2018r

W dniach 12-13 maja 2018 Kaszubski Klub Kolekcjonerów Fajek był organizatorem XXIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wolnym Paleniu Fajki. I my tam byliśmy, a i miód i wino piliśmy. Żarcik.

 

 

 

 

 

 

 

 

W swej pięcioletniej karierze jako Klub pojawiliśmy się w Ostrzycach ” U Stolema” w najliczniejszym składzie na imprezie fajkowej i to było bardzo miłe. Jako pierwsi ten przepiękny krajobraz kaszubskiej ziemi mogli podziwiać Małgosia i Marek , następnie pojawili się : Iwona , Jacek , Ania i Damian , Ania i Dyzio , Marzenka i Jerzyk (nasz fantastyczny FanKlub i ostoja dopingu) oraz piszący te słowa Ryszard.

 

 

 

 

 

I wiele można by pisać ale Organizatorzy zadbali o wszystko, od pogody zaczynając poprzez zacnych gości i wspaniałą frekwencję. Wszystko niczym piękne danie na talerzu podane w pięknych okolicznościach przyrody.

 

Mający rozpocząć się w sobotnie popołudnie ok godziny 14 turniej, okraszony był wcześniej wystawą wielu stoisk branżowych najznamienitszych firm ( Worobiec , Bróg , Fajkowo , Pawlak , Woźniak , Jakubowski ) oraz wystawą produktów ludowych prosto z Kaszub. No i działo się , witaliśmy się z nowo przybyłymi uczestnikami , podziwialiśmy fajeczki, tytonie, i wyroby porcelanowe. I co najważniejsze na Kaszubach , zażywaliśmy tabaki.

Jednak spotkaliśmy się w Ostrzycach by palić, no i staraliśmy się nie odbiegać od głównego tytułu spotkania.

Przed zawodami odbyło się jeszcze jedno ważne spotkanie – spotkanie Prezydentów , gdzie oprócz planów na najbliższe Spotkania Fajczarzy i miejsc w których się one odbędą, nastąpiły wybory Prezydenta wszystkich Prezydentów. I tu odbyło się bez niespodzianek , Henryk Rogalski został jednogłośnie wybrany na kolejną kadencję. I zgadzamy się z wyborem Prezydentów i ogromnie Heniowi gratulujemy i kibicujemy w dalszych krzewiących kulturę palenia pomysłach na przyszłość.

Turniej na który wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy w końcu się rozpoczął , jednak poprzedzały go peany pochwalne i dziękczynne dla wszystkich , którzy przyczynili się do pomocy w organizacji Fajkowego Święta.

Niewątpliwą atrakcję Zawodów stanowiło dwoje wspaniałych ludzi z Radia Kaszebe – Agnieszka Łukasik i Piotr Szyca. Ze smacznym żartem przekładali z naszego na kaszubski i z kaszubskiego na polski wszystkie wypowiedzi gospodarzy i prowadzących.

I jak na każdych zawodach , otrzymaliśmy fajki ( produkt Pracowni Zbyszka Bednarczyka ) oraz tytoń Gawith Hoggart VAN ( ufundowany przez Firmę Fajkowo ) no i dwie zapałki. I już , pyk pyk pyk …….i pojawił się nowy Mistrz.

Paląc ponad dwie godziny (2:03:46) 3 g tytoniu Przemysław Marach z Klubu Fajkowo-Cygarowego im. Sherlocka Holmesa z Warszawy zdobył tytuł mistrza Polski. Drugie miejsce zajął Jan Serafin ze Słupska a trzecie Roman „Soley” Kalinowski z KOKF2010 . W zmaganiach podczas XXIII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Wolnym Paleniu Fajki Ostrzyce 2018 brało udział aż 100 fajczarzy.

Cały zespół Organizatorów, pod wodzą prezydenta Mariana Kowalewskiego, spisał się wspaniale – złoty medal to za mało . Przegościnni i przeuroczy Kaszubi nie szczędzili sił, by dogodzić wszystkim. A bal będący zwieńczeniem dnia był wspaniały.

Niedziela również obfitowała w wiele atrakcji , jednak sam pobyt w tak przeuroczym miejscu był niczym balsam dla duszy i ciała.

Z całego serca jeszcze raz gratulujemy Organizatorom przepięknego Turnieju.

A ja dziękuję wszystkim reprezentantom naszego Klubu za udział w tak cudownej imprezie za zdobyte miejsca a także tym członkom naszego Klubu , którym nie dane było przeżyć tego wydarzenia – jednak ogromnie czuliśmy ich wsparcie i doping.

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom Mistrzostw i osobom towarzyszącym za spotkanie i rodzinną atmosferę.

Cała lista wyników na RPKF. Pozdrawiam