Międzynarodowy Dzień Fajczarzy – spotkanie w Gdańsku 21-22.02.2015
W tym roku wyjechałem do Gdańska sam, niestety obowiązki zawodowe, rodzinne itp…ble …ble …ble spowodowały, że nasz Klub miał 1-osobową reprezentację.
Konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Fajczarza odbywała się jak już jest tradycją w gościnnych progach Willi Eva.

Impreza była połączeniem zawodów fajczarskich, wykładów, wystaw i tradycyjnym miłym spotkaniem miłośników fajek i tytoniu.
Piotr Jakubowski jak zwykle stanął na wysokości zadania i wszystko zgodnie z harmonogramem przebiegło sprawnie i w doskonałej atmosferze.
Palenie odbyło się w stylizowanej na fajkę historyczną z czarnego dębu (replika najstarszej drewnianej fajki znalezionej w Gdańsku), fajce mistrza Bednarczyka a tytoniem konkursowym był tytoń przekazany przez firmę Fajkowo.pl Gawit Hoggart Best Brown no.2 .
Piszący tą relację znalazł się w środku stawki a pełną listę zawodników i ich miejsca znajdziecie w Kalumecie. Najważniejszym a zarazem zwycięzcą zawodów był Zenon Dombrowski z Somonina paląc tytoń przez 74 minuty. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Chołuj i Marek Oszup.
W trakcie konferencji wykład swój mieli dr Nieuważny, Krzysztof Liedel oraz Zbyszek Bednarczyk.
Zwieńczeniem całodziennych atrakcji był bankiet, podczas którego przygrywał nam „Robert Jakubie Band” czyli kapela jazzowa Roberta Jakubca.
Następnego dnia, kiedy pomału żegnałem się z Gdańskiem i przyjaciółmi, wszyscy zgodnie stwierdziliśmy … ” do zobaczenia za rok”….





